301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Eylül 2021 - Pazartesi 21:27
 
ERDEMOĞLU AİLESİNİN YAPTIĞI ESERLERİN TOPLU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Okuldan sağılık ocağına, taziye evinden camiye kadar birçok eseri hayata geçiren Erdemoğlu Ailesi'nin yaptığı yeni eserlerinin toplu açılışı gerçekleştirildi. 23. Besni Eğitim Bayramı'nda Erdemoğlu Ailesi'nin yaptığı eserlerin toplu açılışı gerçekleştirildi. Toplu açılışta Ali Erdemoğlu Fen Lisesi, Tut Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi, Oyratlı Köyü Ali Erdemoğlu Aile Sağlık Merkezi, Besni Mehmet Erdemoğlu Köprüsü, Adana SASA Mehmet Erdemoğlu Kreş ve Çocuk Gündüz Bakın Evi'nin kurdelesi kesildi.
Gündem Haberi


Ali Erdemoğlu Fen Lisesinde düzenlenen toplu açılış törenine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Muhammet Fatih Toprak, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Merinos Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, çeşitli kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış Konuşmasını Yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Besni için yatırımlarının devam edeceğini ifade ederek, Bugün burada yapmış olduğumuz bir eserin açılışını gerçekleştiriyoruz. Şuanda Besni ilçemizin eğitim ile ilgili birinci olan altyapı sorununun tamamlandığını düşünüyoruz. Bundan sonrasında ikinci aşama dediğimiz öğrencilerimizin daha verimli bilimle kültürle ve sanatla geleceğin Türkiye'sini oluşturacak gençleri mükemmel bir şekilde yetiştirmek için ikinci hamlelere başlamak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde tüm Besnililere hizmet verecek yeni bir dil kursu açacağız. Bu dil kursunda 5 yaşındaki Besnili çocukların ve değişik yaş guruplarında olanlarında bu eğitimi alarak ikinci dili öğrenmelerini sağlayacağız. Sonra ki aşamada Besnili gençlerimizin spora olan eğilimlerinden dolayı spor alanları yapacağız. Besni'de temelini atacağımız iki yıllık yüksek okulun yanında önümüzde ki yıl beş bin kişilik kapalı spor salonu yaparak Besni'nin gençlerini spor yönünde de gelişimine katkıda bulunacağız. Sonrasında sanatsal ve kültürel olarak Besnili gençlerin eğitimine katkıda bulunmak için üzerimize ne düşüyorsa maddi ve manevi olarak yapmaya hazırız. Bildiğiniz üzere iki ay öncesinde ülkemizde büyük yangınlar yaşadık, ormanlarımız heba oldu. Ama bu doğal yangınlardan olan bu olayların karşısında sessiz kalamazdık. Biz Adana valimiz ile görüşerek Adana ilimizde bir yada bir kaç tane büyük alanı orman alanı yapıp SASA ormanı olarak yapmayı taahhüt ettik ve bunun şu anda arazinin bize verilmesini bekliyoruz. Aynı şekilde Gaziantep ve Adıyaman valimiz de burada bunlardan da aynı şeyi rica ediyoruz. Gaziantep ilimizde ve Adıyaman ilimizde özellikle Besni ve çevresi tercihimiz olacak buralarda da bir ya da bir kaç tane orman yapmaya müsait olan devletimizin hazinesi varsa buralarda da Merinos ormanı yapmayı düşünüyoruz sizlerden ricam bunları kısa sürede bize temin etmenizdir” dedi.

Besni ilçesinin kalkınması ile ilgili sanayi hamlesi yapacaklarını dile getiren Erdemoğlu, “Bu sanayi hamlesinde Valimiz ve Kaymakamımız vargücü ile mücadele etmektedir. Ancak Besni Organize Sanayinin daha elektrik problemini çözemedik. Şuan hükümet yetkililerimiz ve milletvekillerimizde burada onlardan özellikle rica ediyorum, bu süreci hızlandırın ve şuanda Besni OSB'nin problemi olan daha pahalıya elektrik ödememizi lütfen çözünüz. Çözünüz ki biz buraya sanayicileri özellikle kendi hemşerimiz olan sanayicileri ve Gaziantep'te faaliyet gösteren sanayicilerimizi Besni'ye davet edelim. Biz yine her zaman olduğu gibi kimseyi beklemeksizin organizemizin elektrik problemi çözüldüğü zaman Gaziantep'te bulunan diğer şirketimiz olan Zeki Mensucat adına 200 - 300 bin metrekare yer talebinde bulunuyoruz. Bu sorun çözüldüğü zaman 3 ila 5 yıl içerisinde Besnimize yeni büyük bir pamuk ipliği tesisi kazandırıp en asgari 1000 kişinin çalışacağı bir işletme haline getireceğiz. Besni'mizde yaşlı insanlarımızın kalacağı huzur evi yoktur. Biz Erdemoğlu Ailesi olarak arazi çalışmalarının bitmek üzere olduğunu biliyorum. Kaymakamımız bu konuda son derece gayretle çalışmaktadır. Bu arazi hızlı bir şekilde verildiğinde biz Besni ilçemize 200 kişilik huzur evi yaptırmayı düşünüyoruz ve yaptıracağız. Bu vesile ile açılışımıza katıldığınız için herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Besni Kaymakamı Nazlı Demir konuşmasında yatırımlarından dolayı Erdemoğlu Ailesine teşekkür etti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Besnili tüccar ve sanayicinin emeklerinin Gaziantep için büyük fayda sağladığını belirterek, “Besni tarihtir, Besni medeniyettir, Besni lezzettir, Besni birlikte iş yapmanın önemli olduğu birlikte rahmet olduğunu gösteren önemli bir ilçemizdir. Bugün Gaziantep Türkiye'de ihracat şampiyonu oluyorsa Besnili esnafın, Besnili Tüccarın, Besnili sanayicinin emeği sayesindedir. Besnili olmak bir ayrıcalıktır işte Besni'yi Besni yapan Besnili bilge Mehmet Erdemoğlu'dur ruhu şad olsun. Tek başına kendisi için değil akrabaları için, doğduğu topraklar için hiç bilmediği tanımadığı bir çocuk için çalışmaktır Besnili olmak. Besnili olmak Erdemoğlu Ailesinin küresel liderliğe giden yolda bu fazileti bu erdemi bütün yüreğinde hmektir.

Gaziantep'in lezzetini bugün bütün dünya biliyor aslında Gaziantep'in lezzeti Besni'nin sofrasından geçiyor. İşte uluslararası anlamda küresel ölçekte, yerelden evrensele, gelenekten geleceğe daha gidecek çok yolumuz var. Mehmet Erdemoğlu abimiz hepimizin babası ona şunu söylüyorum rahat uyu çünkü Besni ruhu, Gaziantep modeli bütün dünyaya hükmedecektir" dedi.

Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise, "Gerçekten hem doğduğu topraklara hem de doyduğu topraklar vefa borcunu ödeyen bir aile ne mutlu onlara size verileni halkınızla, insanınızla paylaşıyorsunuz. Ve şunu ifade ediyorum, insan ne kadar zengin olursan olsun makamı ne kadar yüksek olursa olsun eğer bir başkası ile paylaşamıyorsa onun tek başına ne ona faydası var ne de ona bir mutluluk getirir. En hayırlımız başkasına faydası dokunandır demiyor muyuz? İşte Erdemoğlu'nu tebrik ediyoruz. Bu hizmetlerden emeğiniz katkınız sonsuza kadar büyük. Yaptıklarınızla ya tarih olursunuz ya da tıpkı Mehmet Erdemoğlu amcamızın yaptığı gibi tarih yazanlardan olursunuz. Mehmet Erdemoğlu'nun bir kez daha rahmetle anıyoruz. Onun güzide evlatlarına sağlık afiyet selamet versin. Rabbim size daha çok versin ki sizde halkımızla paylaşasınız diye dua ve niyazda bulunuyorum. Yapmış olduğunuz hizmet ve yatırımlar için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise konuşmasında, "Erdemoğlu Ailesi hayır hasenat yapıyor. Ama daha önemlisi bu severek yapıyor. Belki Türkiye de ilk defa hayırsever anlamında hem toplu açılış yapılıyor hem de toplu temel atma ve toplu müjdeler veriliyor. Allah herkese böyle hemşeri nasip etsin. Allah herkese böyle hayır hasenat yapmayı nasip etsin. Besni'ye yapacaklarını dinledik, biliyoruz görüyoruz. Bu hizmetlerin aynılarını Gaziantep'e yapıyorsunuz. Teşekkür ederiz. Besnililere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Son olarak konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise; "Bugün burada Ali Erdemoğlu Fen Lisesi açılışını gerçekleştirmek üzere burada bulunuyoruz. Burada bir aile var veren el alan elden ilkesini içselleştirmiş. Muhterem babaları Mehmet Erdemoğlu bu hasletleri kazandırmış sadece Adıyaman'a değil Gaziantep'e, Van'a Adana'ya ve çevre illere birçok eser kazandırmanın önünü açmış. Allah bu tür Hayırsever ailelerimiz sayısını artırsın. Elbette devletimiz Milli Eğitim alanında birçok yatırım yapıyor. Eksiklerin hayırseverler tarafından tamamlanması, devlet millet işbirliği o kadar değerli ki biraz önce Gaziantep valimizin de dediği gibi bunu isteyerek, canı gönülden yapan Erdemoğlu ailesi tarafından yapılan bir kat daha artıyor bu güzellik, Erdemoğlu ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Biraz önce sayıldı Tut'a taziye evi, Oyratlı köyüne sağlık ocağı, Besni'ye köprü, ilkokul, ortaokul, lise, fen lisesi saymakla bitiremiyoruz.

İbrahim Erdemoğlu hayırlarının devamı gelecek olmasından mutlu oldum. Orman konusunda talebi oldu gerekli çalışmaları başlatacağız. Yaşlı bakım evi konusunda da biz zaten çalışmaya başladık. Yaklaşık 160 dönüm bir arazi özel idare tarafında imara açılacak bu çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Sosyal konutlarda yapılmak suretiyle bu işleri tamamlayacağız. Ali Erdemoğlu Fen lisesinde ilimle bilimle yoğrulmuş insanlar yetiştirmesi temenni ediyorum. Adıyaman'ımıza bu yatırımlarından dolayı Erdemoğlu ailesine teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Açılışın ardından Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Ali Erdemoğlu ve İbrahim Erdemoğlu'na yapmış oldukları hizmetler için plaket takdiminde bulundu. Besni Kaymakamı Nazlı Demir ise Ali Erdemoğlu'na hediye olarak ortaokul diplomasını takdim etti. Gerçekleştirilen açılışın ardından protokol Ali Erdemoğlu Fen Lisesini gezerek yapılan yatırımı inceledi.

Kaynak: (AYG) - Adıyaman'da Yenigün Gazetesi Editör: Tayfun Güzel
 
Etiketler: ERDEMOĞLU, AİLESİNİN, YAPTIĞI, ESERLERİN, TOPLU, AÇILIŞI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Son Eklenenler
BAŞKAN USLU’NUN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
SANKO TEKSTİL’İN TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇATI GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ PROJESİNİN AÇILIŞI CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN YAPILDI
GENÇLİK MERKEZİ LİDER VE GÖNÜLLÜLERİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
CENDERE KÖPRÜSÜ'NDEN NEMRUT DAĞI'NA BİSİKLETLİ TIRMANIŞ
ANIZ YANGININDA YANARAK ÖLDÜ
BAŞKAN KILINÇ, PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİYLE BULUŞTU
MİLLETVEKİLİ AYDIN: “TUT İLÇEMİZE VERDİĞİMİZ DOĞALGAZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”
VALİ MAHMUT ÇUHADAR, TEKNOFEST ŞAMPİYONLARINI ÖDÜLLENDİRDİ
7 RENK TEK YÜREK FESTİVALİ'NDE DOĞADA KAMP KEYFİ
ERDEMOĞLU AİLESİNDEN TEŞEKKÜR AÇIKLAMASI
BEBEĞİ CANLI CANLI GÖMMEYE ÇALIŞAN ANNE VE ANNEANNENİN ŞAŞIRTAN İFADESİ
NEMRUT DAĞINA ÇIKAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KAZA YAPTI: 10 YARALI
ADIYAMANLI DOWN SENDROMLULAR GAZİANTEP'İ GEZDİ
ERDEMOĞLU AİLESİNİN YAPTIĞI ESERLERİN TOPLU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ADIYAMAN FESTİVALE HAZIRLANIYOR
TARİHİ HOCA ÖMER CAMİSİ YENİDEN İNŞA EDİLİYOR
MİLLETVEKİLİ TUTDERE, ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ
ADIYAMAN'DA KERBELA ŞEHİTLERİ ANILDI
ADIYAMAN'DA EKMEĞE ZAM GELDİ
TAYİNİ ÇIKAN MÜLKİ İDARE AMİRLERİNE VEDA YEMEĞİ
ASİAD GENEL BAŞKANI MEHMET DOĞAN, BAYRAM ÖNCESİ VE SONRASI PİYASALARDAN UMUTLU...
ASİAD BAŞKANI DOĞAN: "TÜTÜNDEKİ BELİRSİZLİK BİRAN ÖNCE SONA ERMELİ"...
TÜRKİYE MÜNAZARA LİGİ GÜNEYDOĞU BÖLGE FİNALİ ADIYAMAN’DA YAPILDI
BAŞARILI SPORCULAR, KILINÇ İLE BİR ARAYA GELDİ
BELEDİYE KONSERVATUARINDA YAZ KURSLARI BAŞLADI
VALİ ÇUHADAR'DAN AŞI OLUN ÇAĞRISI
ADIYAMAN'DA YAZ SPOR OKULLARININ AÇILIŞI YAPILDI
DUT BAHÇELERİ RENGARENK
KENT MEYDANI PROJESİNİN İLK ADIMI ATILDI
GIDA YÖRESEL ÜRÜNLER GIDA FUARINDA HAFTA SONU YOĞUNLUĞU
MUHTARLAR ASGEM'E HAYRAN KALDI
Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş Sordu Vatandaş Yanıtladı!
BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI ADIYAMAN'DA YAPILDI
VALİ MAHMUT ÇUHADAR'A ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ' ZİYARETİ
ADIYAMAN'DA KIRSAL KALKINMA PROJELERİNE BÜYÜK DESTEK
VALİ ÇUHADAR, GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINI AĞIRLADI
MİLLETVEKİLİ TUTDERE KÖYLÜLERLE BİR ARAYA GELDİ
METAN GAZI FACİASINDA GÖREV ALAN İTFAİYE ERLERİNE PLAKET VERİLDİ
Alıntı Yazarlar
Adıyaman

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
63
0
5
3
20
28
2
Galatasaray
61
0
6
4
19
29
3
Fenerbahçe
58
0
7
4
18
29
4
Trabzonspor
52
0
7
7
15
29
5
Alanyaspor
49
0
8
7
14
29
6
Hatayspor
46
0
9
7
13
29
7
Gaziantep FK
46
0
7
10
12
29
8
Fatih Karagümrük
41
0
10
8
11
29
9
Göztepe
39
0
10
9
10
29
10
Sivasspor
37
0
7
13
8
28
11
Antalyaspor
36
0
7
15
7
29
12
Konyaspor
33
0
11
9
8
28
13
Yeni Malatyaspor
31
0
11
10
7
28
14
Çaykur Rizespor
31
0
11
10
7
28
15
Kasımpaşa
31
0
14
7
8
29
16
Kayserispor
31
0
13
7
8
28
17
MKE Ankaragücü
29
0
15
5
8
28
18
Başakşehir FK
29
0
14
8
7
29
19
BB Erzurumspor
27
0
14
9
6
29
20
Denizlispor
24
0
16
6
6
28
21
Gençlerbirliği
24
0
16
6
6
28
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı